Radykalny sposób walki z chorobą. Marszałek chce wybić wszystkie dziki w województwie

Redakcja
23.06.2017 10:12
Radykalny sposób walki z chorobą. Marszałek chce wybić wszystkie dziki w województwie
fot. Pixabay

Władze województwa lubelskiego walczą z afrykańskim pomorem świń. Radykalne zakończenie walki z chorobą roznoszoną przez dziki zaproponował marszałek województwa. Sławomir Sosnowski twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem będzie odstrzał tych zwierząt.

Radni z województwa lubelskiego w specjalnym apelu do rządu zgłosili konieczność walki z wirusem afrykańskiego pomoru świń. Problem raz na zawsze chce rozwiązać marszałek z PSL. Polityk postuluje za całkowitym zlikwidowaniem populacji dzików na terenie województwa. Mowa o blisko 25 tyś. zwierząt. O sprawie informuje ''Dziennik Wschodni''.

Zobacz także

Początkowo Sosnowski apelował do mieszkańców o zgłoszenia, jeśli natkną się na zwłoki dzika. Za taką informację oferował 200 złotych nagrody. Teraz zdecydował się na radykalne kroki. - Uważam, że populację tych zwierząt na naszym terenie należy zlikwidować. Nic nie stanie na przeszkodzie, żeby później, po zażegnaniu niebezpieczeństwa, ją odbudować - cytuje marszałka "Dziennik Wschodni".

Zdaniem Andrzeja Łacica z Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie, wybicie całej populacji dzików jest niewykonalne. 

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/DG