Zamknij

Młody kierowca wjechał w dwie nastolatki. Nagranie ku... przestrodze [WIDEO]

Redakcja
22.12.2017 16:55
Młody kierowca wjechał w dwie nastolatki. Nagranie ku... przestrodze [WIDEO]
fot. Lubelska Policja

Młody kierowca potrącił dwie 16-latki przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych. Przed nami świąteczne wyjazdy zadbajmy o bezpieczeństwo swoje, innych kierujących i pieszych - apelują policjanci. 

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

Do przerażającego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i Przemysłowej w Biłgoraju. Moment potrącenia dwóch 16-latek zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać jak nastolatki prawidłowo przechodzące przez pasy. Tuż przed wejściem na chodnik uderzyło w nie volvo. 

Kierowca natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście 16-latki zapamiętały numery rejestracyjne pojazdu i przekazały go policjantom. 19-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Jedna z nich wciąż pozostaje na obserwacji. Nastolatki nie doznały groźnych obrażeń.

Zobacz także

Kierowca Volvo tłumaczył policjantom, że odjechał ponieważ się przestraszył. Jak wykazało policyjne badanie alkomatem, 19-latek był trzeźwy. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa i odjechanie z miejsca zdarzenia. Młody kierowca stanie przed sądem.

RadioZET.pl/Lubelska Policja/DG 

C