Motocyklista zderzył się z ciągnikiem. 31-latek zginął na miejscu

Redakcja
14.04.2018 19:16
Wypadek drogowy
fot. KWP Lublin

Policjanci z Parczewa wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w piątek w miejscowości Rudno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że traktorzysta skręcając w drogę gruntową wymusił pierwszeństwo na motocykliście. Kierujący jednośladem w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragicznego wypadku doszło w piątek po południu w Rudnie na drodze krajowej nr 63. Jak ustalili wstępnie mundurowi, 31-latek kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus skręcając w lewo w drogę gruntową zajechał drogę motocykliście, który poruszał się z przeciwka.

foto1
fot. KWP Lublin

Kierujący jednośladem 31-letni mieszkaniec Siedlec uderzył w przód pojazdu, który dodatkowo wyposażony był w wysięgnik. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący ciągnikiem był trzeźwy.

Zobacz także

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze oraz jazdę zgodną z przepisami.

Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym motocykliści, to grupa szczególnie narażona na skutki zdarzeń z ich udziałem. Odrobina wyobraźni, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze. Pamiętajmy, że przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem.

RadioZET.pl/KWP Lublin/DG