Zamknij

Pijana w zaawansowanej ciąży trafiła do szpitala. Lekarze musieli ją uśpić, by odebrać poród

Redakcja
27.02.2019 14:39
Noworodek
fot. Shutterstock

Skrajnią nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta, która trafiła do jednego ze szpitali na Lubelszczyźnie. Kobieta była tak pijana, że lekarze musieli ją uśpić, aby wykonać poród poprzez cesarskie cięcie. Dziecko po urodzeniu także było pod wpływem alkoholu. 

Do porodu, o którym pisze Fakt24.pl, doszło kilkanaście dni temu w szpitalu w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). Kobieta trafiła tam, będąc w zaawansowanej ciąży, bardzo zaniedbana i pod silnym wpływem alkoholu – miała w organizmie prawie 3 promile i trudno było nawiązać z nią kontakt. Lekarze, mając na uwadze dobro nienarodzonego jeszcze dziecka, podjęli błyskawiczną decyzją o wprowadzeniu pacjentki w stan narkozy i dokonaniu cesarskiego cięcia. 

– Potwierdzam, że przyjęliśmy na oddział pijaną kobietę, która niedługo potem urodziła dziecko. Dziewczynka także była pod wpływem alkoholu – mówi w rozmowie z Fakt24.pl Magdalena Us, rzecznik prasowa szpitala. Portal donosi również, że dziecko zaraz po urodzeniu miało 0,5 promila alkoholu w organizmie. 

Zobacz także

Okazało się, że kobieta jest dobrze znana personelowi placówki, gdyż była to jej ósma ciąża. Żadne ze starszych dzieci z nią jednak nie mieszka, gdyż wszystkie, z uwagi na brak odpowiednich warunków, wychowują się w rodzinach zastępczych. Także to niedawno urodzone nie trafiło do matki, lecz pozostało w szpitalu. Mieszkanką Białej Podlaskiej zajmie się teraz sąd rodzinny. 

RadioZET.pl/Fakt24.pl/MP