Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Drogowy recydywista. Pijany kierowca wjechał w trzy kobiety

04.03.2018 17:35
xxx wiadomosci

Pijany kierowca potrącił trzy kobiety z Osin w województwie lubelskim. Mężczyzna to drogowy recydywista. Grozi mu wieloletni wyrok więzienia. 

Drogowy recydywista. Pijany kierowca wjechał w trzy kobiety fot. East News

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Zagłosuj

Wyższe kary dla pijanych kierowców?

Jak relacjonuje portal dziennikwschodni.pl, w niedzielny poranek w Osinach w powiecie opolskim srebrny opel omega zjechał na pobocze i potrącił trzy prawidłowo idący kobiety. Z ustaleń policji wynika, że 38-letni kierowca był pijany. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Najciężej ranna kobieta została przetransportowana śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Lublinie. Dwie pozostałe trafiły do szpitali, w Lublinie i Poniatowej.

Drogowy recydywista to 38-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. – Nie posiadał uprawień do kierowania pojazdami, a w przeszłości był karany na kierowanie w stanie nietrzeźwym – powiedziała "Kurierowi Lubelskiemu" Edyta Żur z opolskiej policji.

Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku grozi kara do 5 lat więzienia. 38–latek musi liczyć się również z możliwością orzeczenia wobec niego 15–letniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz dotkliwych konsekwencji finansowych - podała w komunikacie lubelska policja

RadioZET.pl/dziennikwschodni,Kurier Lubelski/DG 

Oceń