Drogowy recydywista. Pijany kierowca wjechał w trzy kobiety

Redakcja
04.03.2018 17:35
Drogowy recydywista. Pijany kierowca wjechał w trzy kobiety
fot. East News

Pijany kierowca potrącił trzy kobiety z Osin w województwie lubelskim. Mężczyzna to drogowy recydywista. Grozi mu wieloletni wyrok więzienia. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Zagłosuj

Wyższe kary dla pijanych kierowców?

Liczba głosów:

Jak relacjonuje portal dziennikwschodni.pl, w niedzielny poranek w Osinach w powiecie opolskim srebrny opel omega zjechał na pobocze i potrącił trzy prawidłowo idący kobiety. Z ustaleń policji wynika, że 38-letni kierowca był pijany. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Najciężej ranna kobieta została przetransportowana śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Lublinie. Dwie pozostałe trafiły do szpitali, w Lublinie i Poniatowej.

Zobacz także

Drogowy recydywista to 38-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. – Nie posiadał uprawień do kierowania pojazdami, a w przeszłości był karany na kierowanie w stanie nietrzeźwym – powiedziała "Kurierowi Lubelskiemu" Edyta Żur z opolskiej policji.

Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku grozi kara do 5 lat więzienia. 38–latek musi liczyć się również z możliwością orzeczenia wobec niego 15–letniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz dotkliwych konsekwencji finansowych - podała w komunikacie lubelska policja

RadioZET.pl/dziennikwschodni,Kurier Lubelski/DG