Zamknij

Pobił na śmierć swoją babcię. 26-latkowi grozi dożywocie

10.05.2021 12:47
Pobił babcię na śmierć. 26-latek z zarzutem
fot. screen Lubelska Policja

Nawet dożywocie może spędzić w więzieniu 26-latek z gminy Obsza (woj. lubelskie), który pobił na śmierć swoją 90-letnią babcię. Do tragedii doszło 6 maja.

Do tragedii doszło nad ranem 6 maja, w jednej z miejscowości w gminie Obsza. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w awanturze domowej to 26-letni mężczyzna zaatakował swoją babcię.

"Nieprzytomna kobieta z obrażeniami wskazującymi na pobicie w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Wskutek odniesionych obrażeń zmarła" - relacjonuje Lubelska Policja.

Lubelskie. Pobił na śmierć 90-letnią babcię. Grozi mu dożywocie

Ciało zmarłej kobiety decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Na miejscu zdarzenia pracowali dalej policjanci z Biłgoraja.

"W piątek (7 maja, przyp.) usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć kobiety" – wyjaśnia Lubelska Policja. Kodeks karny przewiduje za wspomniane przestępstwo nawet dożywotnie więzienie.

Zatrzymany tuż po zdarzeniu 26-letni wnuk zmarłej był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sąd zdecydował już o aresztowaniu go tymczasowo na trzy miesiące, co oznacza, że na wyrok poczeka za kratami.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Lubelska Policja

C