Pociąg miał... jeden wagon. Pasażerowie wskakiwali oknami. PKP komentuje sprawę

Redakcja
15.11.2018 12:21
PKP
fot. RadioZET/Mikołaj Szewczyk

Czy był to najkrótszy pociąg PKP Intercity w historii? Niewykluczone, a pasażerowie na pewno zapamiętają tę podróż na długo. Niektórzy postanowili nawet w akcje desperacji... wskoczyć do wagonu oknami. Oświadczenie w tej sprawie wydało już natomiast PKP.

Tę absurdalną wręcz historię opisał lokalny portal Wirtualny Chełm. Chodzi o skład PKP „Ogiński”, który podjechał na jeden z peronów dworca kolejowego w Chełmie (woj. lubelskie). Pojazd miał bowiem zaledwie... lokomotywę oraz jeden wagon, co nastręczyło niemałych kłopotów pasażerom – zarówno tym, który chcieli wysiąść, jak i tym czekającym na peronie. 

W pewnym momencie konduktor, który sam miał problem z wydostaniem się z pociągu, po konsultacjach telefonicznych z centralą, zwrócił się do pasażerów z apelem: „Muszą wysiąść pasażerowie bez miejscówek w tym wagonie, żeby mogli wejść pasażerowie z miejscówkami”.

Zobacz także

„Nie było za wielu skorych do wyjścia. Poza tym nie bardzo wyjść się dało. Ci najbardziej wysportowani i zdeterminowani (być może to ci do Wrocławia) wskoczyli do wagonu, dosłownie” – czytamy w relacji naczelnego serwisu.  

Oświadczenie PKP

Do sprawy ustosunkowało się także PKP, które przesłało nam swoje oświadczenie. Publikujemy je w całości poniżej:

"Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do artykułu "Pociąg miał… jeden wagon. Na peronie tłum ludzi. Niektórzy wskakiwali oknami" (https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Lubelskie.-Pociag-PKP-w-Chelmie-mial-jeden-wagon.-Pasazerowie-wskakiwali-oknami), który ukazał się na Państwa portalu 15 listopada br., pragniemy przesłać nasze stanowisko. Mamy nadzieję, że będzie ono pomocne w Państwa planach redakcyjnych.

Uprzejmie przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją. Z uwagi na awarię, jeden z dwóch wagonów prowadzonych w zestawieniu pociągu TLK Ogiński na odcinku Chełm - Lublin musiał zostać wyłączony. Niestety nie było możliwości podstawienia innego wagonu w tym czasie. Dlatego też ze względu na obowiązujące zasady bezpieczeństwa zredukowany skład nie mógł zabrać na swój pokład części pasażerów, którzy posiadali bilety bez wykupionej miejscówki. Przewoźnik zapewnił transport do stacji Lublin Północny pociągiem REGIO 22344 na podstawie uzgodnionego honorowania biletów. Z tej możliwości skorzystali wszyscy 33 pasażerowie, którzy nie zmieścili się do pociągu na stacji w Chełmie. Następnie mogli oni już kontynuować dalszą podróż składem wagonowym TLK Ogiński w rozkładowym zestawieniu."

RadioZET.pl/wirtualnychelm.pl/MP