Zamknij

Policjant miał zgwałcić 20-latkę. Śledczy: Sprawa jest bardzo delikatna

Redakcja
16.10.2018 17:28
Policjant miał zgwałcić 20-latkę. Śledczy: Sprawa jest bardzo delikatna
fot. Flickr.com

Policjant z lubelskiego oddziału prewencji usłyszał zarzut zgwałcenia 20-letniej kobiety. Funkcjonariusz został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Komenda Wojewódzka w Lublinie otrzymała w zeszłą środę (10 października) pierwsze informacje o możliwości popełnienia przestępstwa przez oficera Piotra S. Lubelska policja przekazała zgłoszenie do funkcjonariusza Biura Spraw Wewnętrznych.  

Policjant został zatrzymany 11 października i złożył obszerne zeznania. Piotr S. nie przyznaje się jednak do winy. Obecnie przebywa w areszcie. 

– Sprawa jest bardzo delikatna i nie podajemy szczegółów, takich jak miejsce, w którym doszło do zdarzenia, oraz innych okoliczności, mogę zdradzić jedynie, że z ustaleń śledczych wynika, iż było to 7 października – mówi w rozmowie z  „Kurierem Wschodnim” Rafał Kawalec, szef Prokuratury Okręgowej w Zamościu. 

Zobacz także

Piotr S. został zawieszony w pełnieniu obowiązków i w najbliższym czasie może zostać wydalony ze służby. Mężczyzna może zostać skazany nawet na 12 lat więzienia. 

RadioZET.pl/''Kurier Wschodni/DG