Zamknij

Spektakularny pościg za kierowcą. Uciekinier wyskoczył z samochodu

Redakcja
28.01.2019 16:36
pościg
fot. Policja Lubuska

Policjanci drogówki z Sulęcina w województwie lubuskim podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. W pewnym momencie mężczyzna wyskoczył z jadącego jeszcze pojazdu i rzucił się do pieszej ucieczki przez las.

Podczas patrolu w miejscowości Torzym, uwagę funkcjonariuszy przykuł mercedes. Jak się okazało, jego 20-letni kierowca był już znany policjantom. Co więcej, miał status osoby poszukiwanej.

20-latek próbował zgubić patrol policji i wjechał do lasu. Przecenił jednak swoje umiejętności, bo nadmierna prędkość w połączeniu z wyboistą drogą spowodowały, że uszkodził miskę olejową mercedesa.

Zobacz także

W pewnym momencie wyskoczył z jadącego jeszcze samochodu i rzucił się do pieszej ucieczki przez las. Policjanci pobiegli za nim. Po chwili 20–latek był już w ich rękach. Te sceny zarejestrowała policyjna kamera. 

Mercedesa odholowano, a jego kierowca został doprowadzony przez funkcjonariuszy do zakładu poprawczego. Jeszcze jako nieletni dopuścił się szeregu oszustw internetowych. Teraz odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja Lubuska/MK