Pijany kierowca wjechał w 14-latków. Uciekł z miejsca zdarzenia [WIDEO]

Redakcja
27.04.2018 13:51
Pijany kierowca wjechał w 14-latków. Uciekł z miejsca zdarzenia [WIDEO]
fot. Policja w Łukowie

W czwartek mężczyzna, kierując audi, potrącił przechodzących na przejściu dwóch 14-latków i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki zapisom z kilkudziesięciu kamer miejskiego monitoringu policjanci ustalili auto biorące udział w wypadku oraz kierowcę. 35-latek w chwili zatrzymania miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W czwartek wieczorem łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do jakiego doszło na Alejach Kościuszki. Ze zgłoszenia wynikało, że dwóch nastolatków zostało potrąconych przez samochód, który bardzo szybko odjechał z miejsca zdarzenia.

Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że dwóch przechodzących przez przejście 14-latków z Łukowa zostało potrąconych przez ciemne audi, którego kierowca uciekł w kierunku centrum miasta. Chłopców z miejsca wypadku zabrała karetka pogotowia. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Potrącił na przejściu dwóch 14-latków i uciekł 

Ustaleniem sprawcy wypadku zajęli się policjanci z łukowskiej drogówki. Przez kilkadziesiąt minut przeglądali zapisy wielu kamer miejskiego monitoringu, sprawdzając trasę, jaką mogło poruszać się audi. Mundurowi zauważyli, że w niespełna 2 minuty od wypadku poszukiwane przez nich auto zatrzymało się pod jednym z łukowskich barów, a po chwili odjechało w kierunku miasta. 

Analiza kilkudziesięciu filmów z miejskich kamer pozwoliła na wytypowanie pojazdu sprawcy. Poszukiwane audi policjanci znaleźli na jednym z łukowskich osiedli mieszkaniowych. Jak ustalili, w chwili zdarzenia kierował nim 35-latek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w domu. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

RadioZET.pl/DG