Zamknij

Auto z maturzystami uderzyło w busa. Nie żyje 19-letni kierowca

09.06.2020 18:14
wypadek w miejscowości Siedliszcze
fot. KMP Chełm

Tragiczny wypadek w miejscowości Siedliszcze (woj. lubelskie, powiat chełmski). Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne, kiedy samochód wypadł z drogi i uderzył w busa. Według nieoficjalnych informacji autem podróżowali maturzyści.

Do wypadku doszło we wtorek ok. godziny 12.30 w miejscowości Siedliszcze. Jak podają chełmscy policjanci, kierowca BMW nie dostosował prędkości i na łuku drogi wpadł w poślizg. Zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka busem.

Zobacz także

Maturzysta zginął na drodze. Trzy osoby w szpitalu

Kierujący BMW 19-latek zmarł na miejscu. Jak podaje "Dziennik Wschodni", samochodem osobowym jechały cztery osoby: trzech młodych mężczyzn i kobieta, wszyscy w wieku 19 lat. Trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący towarowym busem marki Renault 55-latek był trzeźwy. Razem z nim jechała jeszcze jedna osoba. Według wstępnych informacji nie stało im się nic poważnego. Policja pod nadzorem prokuratura wyjaśnia okoliczności wypadku.

wypadek w miejscowości Siedliszcze
fot. KMP Chełm

Jak nieoficjalnie poinformował "Dziennik Wschodni", wszyscy pasażerowie BMW to tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego w Siedliszczu. Dziś podchodzili do egzaminu pisemnego z matematyki.

"Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków" - czytamy w komunikacie chełmskiej policji.

Zobacz także

RadioZET.pl/KMP Chełm/"Dziennik Wschodni"