Zamknij

Drewniany balkon runął na ziemię. Zginęło małżeństwo

Redakcja
22.08.2018 18:51
Drewniany balkon runął na ziemię. Zginęło małżeństwo
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Tragedia w miejscowości Sława w województwie lubuskim. Na jednym z osiedli drewniana konstrukcja balkonu runęła na ziemię. Ranne małżeństwo trafiło do szpitala. Ich życia nie udało się uratować. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia, około godziny 21.00, w budynku przy ul. 11 listopada w Sławnie — podaje „Gazeta Lubuska”. Mężczyzna w wieku 87 lat i kobieta w wieku 81 lat odpoczywali na swoim balkonie. W pewnym momencie drewniana konstrukcja oderwała się od elewacji. 

Na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Strażacy jako pierwsi udzielili pomocy poszkodowanym.

— Jedna z osób została przewieziona karetką do Nowej Soli, a druga do Leszna — mówił asp. szt. Sławomir Wojtkowiak, Naczelnik Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie.

Zobacz także

Niestety oboje poszkodowani zmarli w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa we Wschowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że balkon nie był częścią budynku. Drewniana konstrukcja została dobudowana.

RadioZET.pl/Gazeta Lubelska/DG