Urodziła dziecko w pracy, po czym... schowała je do kosza w toalecie

Redakcja
26.07.2018 11:31
Noworodek
fot. Pixabay

Ukrainka zatrudniona w jednym z lubelskich zakładów urodziła dziecko podczas pracy. Żeby zataić ten fakt, ukryła noworodka w koszu w toalecie. Prokuratura już wszczęła śledztwo.

Do zdarzenia, o którym pisze portal Spotted:Lublin, doszło w środę ok. godz. 18 na terenie zakładów przetwórstwa owocowo-warzywnego w Milejowie (woj. lubelskie).

Pracująca tam ciężarna obywatelka Ukrainy w pewnym momencie odeszła od stanowiska i udała się do toalety. Wróciła po długim czasie, ale pracującą obok jej siostrę zaniepokoił fakt, że 36-latka nie miała już widocznego brzucha ciążowego.

Zobacz także

Kobieta udała się do toalety i tam znalazła noworodka, który leżał w koszu na śmieci. Wokół sedesu i na podłodze widoczne były ślady krwi. Natychmiast wszczęła więc alarm. Zawiadomiono pogotowie, a w międzyczasie poklepywano dziecko, aby odzyskało funkcje życiowe. Ostatecznie dziewczynkę udało się uratować, aczkolwiek już w szpitalu okazało się, że ma zapalenie płuc.

Ukrainka na razie nie została przesłuchana. Prokuratura prowadzi już śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa noworodka. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na fakt, iż działała w tzw. szoku poporodowym, ewentualna kara może zostać zmniejszona. 

RadioZET.pl/Spotted:Lublin/MP