Zamknij

Włamał się do szpitala i udawał lekarza. W międzyczasie...okradał pacjentów

Redakcja
20.02.2019 17:58
Włamanie
fot. Pixabay

Włamanie do szpitala, udawanie lekarza i okradanie pacjentów - tak przedstawiał się niezbyt wyrafinowany plan jednego z mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Gdy sytuacja wymknęła się spod kontroli, mężczyzna uciekł z budynku, ale policja nie miała trudności z zatrzymaniem go. Teraz grozi mu kara więzienia. 

O sprawie informuje "Super Express". Rafał S., mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiej, pewnej nocy ok. godz. 3:30 wyłamał boczne drzwi do jednego z oddziałów tamtejszego szpitala. Następnie znalazł fartuch i wszedł do jednej z sal.

Tak ubrany zaczął udawać lekarza - przyjął dwie pacjentki i przeprowadzając zainscenizowane badania i stawiając fałszywe diagnozy, wyłudził od jednej z nich "do depozytu" pierścionek i obrączkę (stwierdził, że kobieta jest uczulona na biżuterię). Od drugiej zaś wziął 200 zł, sugerując jej wykonanie specjalistycznych badań.

Zobacz także

Ta mistyfikacja szybko została odkryta przez członków personelu placówki, dlatego Rafał S. momentalnie zbiegł z budynku. Policja nie miała jednak problemów, aby go złapać. Teraz odpowie za oszustwo - może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

RadioZET.pl/se.pl/MP