Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lina przecięła samochód na pół. Ciężko ranna kobieta trafiła do szpitala

15.03.2019 10:58
xxx wiadomosci

Tragiczny wypadek w Bystrzycy w województwie lubelskim. Kobieta kierująca oplem najechała na linę, za pomocą której ciągnik rolniczy holował koparkę. Lina dosłownie przecięła samochód na pół. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Lina przecięła samochód na pół. Ciężko ranna kobieta trafiła do szpitala fot. KPP Łuków

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kierująca oplem 30-latka, jadąc drogą wojewódzką nr 808 w Bystrzycy, wjechała na stalową linę holowniczą. Kobieta prawdopodobnie nie zauważyła, że ciągnik rolniczy, który wyjechał na skrzyżowaniu z drogi podporządkowanej, holował koparkę.

– Została zerwana cześć dachu, a lina holownicza zatrzymała się na środkowych słupkach samochodu osobowego. W samochodzie uwięziona została podróżująca w nim 30-latka – relacjonował w rozmowie z Polsat News Paweł Wysokiński z Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Służby wydostały poszkodowaną przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, którym ciężko ranna kobieta została przetransportowana do szpitala.

Policja ustala teraz okoliczności wypadku i sprawdza, czy odległość między holowanymi pojazdami była prawidłowa oraz, czy prawidłowo oznakowany był sam „hol”.

RadioZET.pl/Polsat News/Lubelska Policja/MK

Oceń