Lina przecięła samochód na pół. Ciężko ranna kobieta trafiła do szpitala

Magdalena Kulej
15.03.2019 10:58
Lina przecięła samochód na pół. Ciężko ranna kobieta trafiła do szpitala
fot. KPP Łuków

Tragiczny wypadek w Bystrzycy w województwie lubelskim. Kobieta kierująca oplem najechała na linę, za pomocą której ciągnik rolniczy holował koparkę. Lina dosłownie przecięła samochód na pół. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kierująca oplem 30-latka, jadąc drogą wojewódzką nr 808 w Bystrzycy, wjechała na stalową linę holowniczą. Kobieta prawdopodobnie nie zauważyła, że ciągnik rolniczy, który wyjechał na skrzyżowaniu z drogi podporządkowanej, holował koparkę.

Zobacz także

– Została zerwana cześć dachu, a lina holownicza zatrzymała się na środkowych słupkach samochodu osobowego. W samochodzie uwięziona została podróżująca w nim 30-latka – relacjonował w rozmowie z Polsat News Paweł Wysokiński z Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Służby wydostały poszkodowaną przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, którym ciężko ranna kobieta została przetransportowana do szpitala.

Policja ustala teraz okoliczności wypadku i sprawdza, czy odległość między holowanymi pojazdami była prawidłowa oraz, czy prawidłowo oznakowany był sam „hol”.

RadioZET.pl/Polsat News/Lubelska Policja/MK