Zamknij

Tragiczny wypadek po Biłgorajem. Nie żyje dwoje młodych ludzi

Redakcja
09.09.2018 11:01
Lubelskie. Wypadek pod Biłgorajem, dwie osoby nie żyją
fot. KPP Biłgoraj

19-latka i jej o trzy lata starszy kolega zginęli w wypadku na trasie Korytków Duży – Sokołówka (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie zachowali bezpiecznej odległości i uderzyli w inny samochód. Pojazd z młodymi ludźmi został wyrzucony na przeciwległy pas ruchu, gdzie najechała na nich ciężarówka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podali policjanci z Biłgoraja, w sobotę około godz. 20:30 służby otrzymały informację o wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych i ciężarowej scanii.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że na drodze doszło do awarii volkswagena, którym kierował 57-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Samochód był spychany na pobocze.

Zobacz także

Za volkswagenem zatrzymał się kierowca forda 26-latek z powiatu janowskiego. Natomiast 22-letni kierowca osobowej hondy, który podróżował z 19 letnią pasażerką, jak wynika ze wstępnych ustaleń, w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu nie zatrzymał się i uderzył w forda, który z kolei uderzył w stojący volkswagen.

Następnie honda z młodymi ludźmi została wyrzucona na przeciwny pas ruchu wprost pod jadącą z naprzeciwka ciężarówkę scania z naczepą.

Osoby podróżujące hondą były zakleszczone w pojeździe. Pomimo podjętych natychmiast czynności ratunkowych nie udało się uratować 22-latka i 19-letniej pasażerki. Oboje byli mieszkańcami powiatu biłgorajskiego.

Zobacz także

Samochodem ciężarowym kierował 31-letni obywatel Ukrainy. Nikt z pozostałych osób biorących udział w zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Wszystkie samochody biorące udział w zdarzeniu zostały zabezpieczone.

Decyzją prokuratora ciała osób, które zginęły zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych. Na miejscu pracowali policjanci, prokurator, strażacy i ratownicy.

Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na objazdy. Obecnie trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP Biłgoraj/PTD