Pijany 29-latek wsiadł do auta. Zginęła pasażerka. ''Miał zakaz prowadzenia pojazdów''

Redakcja
16.09.2018 21:37
Pijany 29-latek wsiadł do auta. Zginęła pasażerka. ''Miał zakaz prowadzenia pojazdów''
fot. Lubelska policja

Tragiczny wypadek w miejscowości Rudno w województwie lubelskim. 29-latek mający aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, na łuku jezdni stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu i uderzył w leżące na poboczu wycięte drzewa. Zginęła 26-letnia pasażerka. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 8:10 na drodze powiatowej w miejscowości Rudno. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-latek kierujący samochodem marki Opel Vectr prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do rowu i uderzył w leżące na poboczu wycięte drzewa.

68-134313

Niestety w wyniku zdarzenia 26-letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu, a kierujący został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Oboje są mieszkańcami gminy Michów.

Zobacz także

Funkcjonariusze ustalili, że 29-latek kierował pojazdem pomimo aktualnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, który ma do 2019 roku. Policjanci sprawdzili w szpitalu stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Śledczy apelują do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

RadioZET.pl/DG