Zamknij

Lubelskie. Dziecko rażone prądem w wesołym miasteczku

Redakcja
16.07.2018 17:02
Lubelskie. Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek rażony prądem
fot. Jodie DS/Pexels

Policja bada okoliczności wypadku w wesołym miasteczku w miejscowości Okunince (woj. lubelskie). 11-latek został porażony prądem. Chłopak trafił do szpitala, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. Wstępne oględziny śledczych wykazały szereg nieprawidłowości na terenie obiektu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał "Kurier Lubelski", do zdarzenia doszło w sobotę 14 lipca. Po godzinie 17 na policję trafiło zgłoszenie dotyczące porażenia prądem 11-latka.

- Chłopiec chciał ominąć kałużę. W tym celu chciał przytrzymać się ogrodzenia znajdującego się na terenie wesołego miasteczka. Wtedy poraził go prąd – tłumaczyła Elwira Tadyniewicz, oficer prasowy policji we Włodawie, cytowana przez gazetę.

Zobacz także

Na miejscu akcji pojawiło się pogotowie energetyczne oraz karetka pogotowia, która zabrała ranne dziecko do szpitala. 11-latek nie został poważnie ranny.

Według "Gazety Wyborczej" policja na miejscu wypadku  przeprowadziła oględziny, podczas których byli obecni również przedstawiciele dostawcy energii dla Okuninki. Oględziny wykazały różne uchybienia.

Zobacz także

Wśród nich między innymi uszkodzone przewody elektryczne zanurzone w wodzie. Do trzech lat pozbawieni wolności grozi za narażanie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Kurier Lubelski/Gazeta Wyborcza/PTD