Z siekierą rzucił się na policjantów. Chciał ich „zarąbać”

Redakcja
24.05.2019 20:44
KPP Łuków
fot. KPP Łuków

Łukowscy policjanci zatrzymali agresywnego 23-latka, który groził domownikom, zdemolował mieszkanie, a potem rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej nietrzeźwy jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Podczas interwencji w Łukowie policjanci zauważyli, ze zdemolowane jest nie tylko mieszkanie. Na podwórku zobaczyli uszkodzonego Peugeota, w którym wybite były prawie wszystkie szyby.

To był dopiero początek. W pewnym momencie mundurowi usłyszeli kierowane do nich od strony pobliskich pól uprawnych krzyki i wulgaryzmy. Jak się okazało, w ich stronę biegł agresywny 23-latek z siekierą w ręce. Wymachując nią, krzyczał: „zarąbie policjantów”.

Nie reagując na polecenie policjantów, wymachiwał siekierą i w dalszym ciągu grożąc mundurowym, biegł w ich kierunku. Wówczas jeden z mundurowych wykorzystując broń służbową oddał strzał ostrzegawczy w powietrze

relacjonował asp. szt. Marcin Józwik, rzecznik prasowy KPP Łuków

Dopiero wtedy 23-latek odrzucił siekierę i został obezwładniony. Po tym, jak wytrzeźwiał w policyjnej celi, usłyszał zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia. 

352-147103
fot. KPP Łuków

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP Łuków/WP.pl