Zamknij

Karetka zderzyła się z busem. Cztery osoby ranne

Redakcja
01.03.2019 12:15
Karetka zderzyła się z busem. Cztery osoby ranne
fot. Shutterstock

Cztery osoby zostały odwiezione do szpitala po tym, jak w piątek, w miejscowości Przytoczno w Lubelskiem, na drodze krajowej nr 48 karetka zderzyła się z osobowym busem. Trasa do godzin popołudniowych będzie częściowo zablokowana. Ruch odbywa się wahadłowo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według wstępnych ustaleń policji bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia poruszającej się główną drogą, z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

– Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 48 z drogą wojewódzką nr 809. Bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych jechał drogą wojewódzką od strony Jeziorzan. Wyjeżdżając na drogę krajową, nie ustąpił pierwszeństwa karetce pogotowia, poruszającej się od strony Kocka w kierunku Moszczanki, z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi – powiedziała rzeczniczka policji w Lubartowie Ewelina Skorupska.

Zobacz także

Po wypadku do szpitala odwieziono kierowcę i sanitariusza z karetki pogotowia oraz kierowcę i pasażera, którzy jechali busem. W karetce pogotowia nie było pacjenta.

W miejscu wypadku ruch odbywa się wahadłowo. Według służb drogowych utrudnień należy się spodziewać do ok. 14:00.

RadioZET.pl/PAP/JŚ