Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zwłoki potrąconego mężczyzny w przydrożnym rowie. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

11.02.2019 13:35
xxx wiadomosci

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Stary Zamość (woj. lubelskie). 36-letni mieszkaniec tej gminy został potrącony przez nieustalony dotychczas pojazd. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu, który na skutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

Policja fot. Lubelska Policja

Informację o wypadku lokalna policja otrzymała w poniedziałek ok. godz. 7. Osoba zgłaszająca, przejeżdżając przez Stary Zamość, zauważyła w przydrożnym rowie leżącego mężczyznę. Kilka minut później na miejscu byli już policjanci, po czym rozpoczęły się trwające kilka godzin oględziny miejsca, w którym odnalezione zostały zwłoki.

Chcesz otrzymywać więcej takich newsów? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Mundurowi ustalili tożsamość ofiary – to 36-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest on ofiarą wypadku drogowego. Mężczyzna został potrącany przez nieustalony dotychczas pojazd, którego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Równocześnie rozpoczęły się poszukiwania kierowcy. Policjanci ustalają świadków, zabezpieczają monitoring, zbierają wszelkie informacje, które mogą ich doprowadzić do ustalenia osoby, która prowadziła pojazd. Przypomnijmy, że za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/lubelska.policja.gov.pl/MP

Oceń