Zamknij

Lublin: znęcali się nad 15-latką na cmentarzu. ''Bili ją kijem''

02.10.2020 15:13

Lublin. Trzech nastolatków znęcało się na cmentarzu nad 15-latką. Dodatkowo dziewczyna została okradziona. Nieletni zdewastowali także groby — skakali i biegali po nich. Chłopców zatrzymała policja, która przedstawiła im zarzuty. Sprawa trafiła do sądu.

Cmentarz
fot. East News/Jakub Kaminski (zdjęcie ilustracyjne)

Do tego wstrząsającego zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę, 27 września — informuje portal lublin112.pl. Jeden z chłopców zaprosił 15-latkę na spotkanie przy cmentarzu na ulicy Lipowej w Lublinie. Na miejscu chłopak pojawił się z kolegami. We trójkę znęcali się nad dziewczyną.

Lublin. Znęcali się nad nastolatką na cmentarzu

W trakcie spotkania na cmentarzu chłopcy zaczęli rzucać w dziewczynę kamieniami, kasztanami, a następnie uderzać ją kijami po całym ciele. Poszkodowana została także oblana piwem i opluta. Jeden z małoletnich miał także zabrać z plecaka dziewczyny sprzęt elektroniczny (telefon komórkowy oraz tablet) o łącznej wartości 1500 złotych. Później nastolatkowie zaczęli skakać i biegać po grobach.

Zobacz także

Za znęcanie się nad dziewczyną i kradzież odpowie trzech nieletnich, dwaj z nich mają po 15-lat, jeden jest rok młodszy. Policji udało się odzyskać skradzione rzeczy. Mundurowi przedstawili także zarzuty nastolatkom — kradzieży oraz znęcania się nad dziewczyną. O ich losie zadecyduje sąd.

RadioZET.pl/lublin112.pl