Zamknij

Proboszcz oskarżony o znęcanie się nad psem. Zwierzę konało przed kościołem

Redakcja
14.01.2019 11:47
pies zaniedbany lublin proboszcz oskarżony
fot. Youtube screen

Proboszcz jednej z parafii w gminie Wojciechów koło Lublina odpowie za znęcanie się nad psem. Akt oskarżenia w tej sprawie został już skierowany do sądu.

Prokuratura w Opolu Lubelskim zakończyła śledztwo dotyczące znęcania się nad psem przez proboszcza jednej z podlubelskich parafii. Zwierzę zostało znalezione przez wolontariuszkę Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE w pobliżu kościoła w sierpniu ubiegłego roku – opisuje portal lublin112.pl.

Z relacji wolontariuszy wynika, że pies miał głęboką anemię, był zaniedbany, osowiały, odwodniony, nie mógł samodzielnie się poruszać i z trudem oddychał. Psa przetransportowano do lubelskiej kliniki, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Walka o to, by przywrócić mu sprawność, trwała kilka tygodni.

Zobacz także

Pies należał do proboszcza

Wolontariusze szybko ustalili, że to miejscowy proboszcz był właścicielem psa. Gdy przenosił się do innej parafii, zostawił zwierzę bez żadnej opieki.

– Obecny proboszcz potwierdza, że absolutnie nie poczuwa się do zapewnienia psu jakiejkolwiek opieki, tym bardziej weterynaryjnej. Mówi, że przecież „nie będzie go łapał, bo gdyby pies miał budę, był uwiązany…” –  relacjonowali wolontariusze. Jak dodał proboszcz w rozmowie z fundacją, „czasami daje mu jeść”. Psa dokarmiali też okoliczni mieszkańcy.

Były proboszcz podlubelskiej parafii został oskarżony o znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

RadioZET.pl/Lublin112.pl/MK