Zamknij

Napluł muzułmance w twarz. Dwie prokuratury badają sprawę

Redakcja
27.06.2017 13:02
Lublin
fot. Facebook/OMZRiK

Dwie prokuratury podjęły czynności wyjaśniające w sprawie ataku na młodą muzułmankę w Lublinie - ustaliło Radiu ZET. 18-latka razem z grupą uczniów z Niemiec w środę przyjechała do Lublina. W centrum miasta do grupy podszedł mężczyzna i napluł w twarz dziewczynie w chuście na głowie.

Sprawą zajęły się aż dwie prokuratury, ponieważ do zbadania są dwa wątki dotyczące tego incydentu. Prokuratura rejonowa Lublin-Południe bada sprawę pod kątem popełnienia przestępstwa na tle rasistowskim. Z kolei prokuratura Lublin-Północ sprawdza działania, czy raczej brak działań policji.

Zobacz także

Grupa młodzieży z Niemiec od razu po ataku poprosiła o interwencję obecnych w pobliżu funkcjonariuszy, ale ci nie zareagowali, a napastnik odszedł. Jak powiedział Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie, dotąd nikt nie złożył zawiadomienia o przestępstwie, jednak śledczy zainteresowali się sprawą na podstawie doniesień medialnych.

Grupa dzieci imigrantów przyjechała z Niemiec do Lublina w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego na temat Holokaustu. Podczas kilkudniowego pobytu w stolicy Lubelszczyzny były kilkukrotnie obrażane, poniżane i atakowane. Zdarzenia te szczegółowo opisał na swoim Facebookowym profilu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

RadioZET.pl/MSo/MP