Zamknij

Znęcał się nad zatrzymanymi i raził ich paralizatorem. Koledzy tylko się przyglądali. Są wyroki dla byłych policjantów

Redakcja
30.01.2018 12:23
Policja
fot. Flickr

Na trzy lata więzienia skazany został były policjant Marcin G., który znęcał się nad zatrzymanymi i raził ich paralizatorem. Jego dwaj koledzy po fachu, którzy widzieli, co robi mężczyzna i nie pomogli jego ofiarom, spędzą za kratami rok. Wyrok Sądu Rejonowego w Lublinie jest nieprawomocny.

Według sądu mężczyzna znęcał się nad zatrzymanymi ze szczególnym okrucieństwem. Zatrzymani byli nietrzeźwi, obezwładnieni i nie stawiali oporu, a były już policjant raził ich paralizatorem z premedytacją — choć stosowanie przemocy nie było w tym przypadku w żaden sposób potrzebne ani uzasadnione. 

Zobacz także

Sąd zdecydował, że były funkcjonariusz ma także zapłacić odszkodowanie, w sumie 50 tysięcy złotych. Natomiast jego koledzy, którzy przyglądali się torturom, spędzą w więzieniu rok. Oprócz tego nałożono na nich zakaz wykonywania zawodu, który będzie obowiązywał przez cztery lata. 

Do brutalnego zatrzymania doszło półtora roku temu podczas Nocy Kultury w Lublinie. Jeden z poszkodowanych dzień po wyjściu z izby wytrzeźwień zawiadomił śledczych o zachowaniu policjantów.

Zobacz także

RadioZET.pl/MG/MP