Zawalił się strop kamienicy w Lublinie. Jedna osoba poszkodowana

Redakcja
24.05.2017 15:32
Kamienica przy Lubartowskiej 45 w Lublinie
fot. Street View

Zawalił się strop jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie. Pod gruzami prawdopodobnie została uwięziona jedna osoba. Ratownicy pracują na miejscu.

Zawaliła się część dachu nad trzecim piętrze oraz strop mieszkania na drugim piętrze. Według "Dziennika Wschodniego" gruz zatrzymał się na poziomie pierwszego piętra. Według lokalnej prasy mieszkania na wyższych poziomach nie był zamieszkane. W jednym ze zniszczonych mieszkań strażacy znaleźli częściowo przysypanego gruzem mężczyznę. - Był przytomny, utrzymywał kontakt z ratownikami. Został bezpiecznie ewakuowany i odwieziony karetką do szpitala -– powiedział PAP rzecznik prasowy lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP asp. Tomasz Stachyra. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jakich obrażeń doznał mężczyzna.

Zobacz także

Strażacy przeszukują gruzowisko i wszystkie pomieszczenia w kamienicy - mieszkania oraz lokale usługowe usytuowane na parterze. Sprawdzają, czy nie ma innych poszkodowanych. Stachyra powiedział, że w przeszukiwaniu kamienicy ma pomóc grupa poszukiwawcza z Warszawy, która dysponuje specjalistycznym sprzętem. Z części kamienicy – oficyny od strony ul. Targowej, gdzie doszło do katastrofy – zostało ewakuowanych ponad 30 osób. Po zakończeniu akcji ratowniczej i oględzinach nadzoru budowlanego okaże się, ile osób nie będzie mogło wrócić do swoich mieszkań.

- Jesteśmy przygotowani na to, by udostępnić lokale zastępcze wszystkim, którzy będą tego potrzebowali - zapewnił dyrektor wydziału bezpieczeństwa mieszkańców i zarządzania kryzysowego w Lublinie Jerzy Ostrowski.

Strażacy ewakuowali też pracowników lokali użytkowych znajdujących się na parterze kamienicy. Przedwojenna kamienica jest współwłasnością miasta i osób prywatnych, administruje nią miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie.

RadioZET.pl/Dzienik Wschodni/MAAL