„Wkrótce eksploduje!” Kolejny alarm bombowy w biurze PO

Magdalena Kulej
05.02.2019 12:55
„Wkrótce eksploduje!” Kolejny alarm bombowy w biurze PO
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

We wtorek w Lublinie ewakuowano budynek, w którym mieści się biuro Platformy Obywatelskiej. Wcześniej na skrzynce mailowej biura pojawiła się wiadomość z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Ewakuacja kamienicy przy ul. Królewskiej 2 w Lublinie rozpoczęła się przed południem. Maila z groźbą otrzymano o godzinie 10.50. „W budynku, w którym mieści się wasze biuro podłożono ładunek wybuchowy, który wkrótce eksploduje!” – brzmiała treść wiadomości.

Aktualnie trwa przeszukiwanie budynku. Służby sprawdzają, czy bomba rzeczywiście została podłożona. Zamknięty dla ruchu pieszych został chodnik po stronie Bramy Krakowskiej.

To już kolejny alarm bombowy w biurze poselskim w ostatnim czasie. Pod koniec stycznia do ośmiu biur regionalnych PO w całym kraju wysłano maile zatytułowane „Gińcie, świnie” o treści: „Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze, płońcie ogniem piekielnym. Bomba cyka...”. Alarmy okazały się fałszywe. Podobne sytuacje miały miejsce również w biurach PiS i PSL.

RadioZET.pl/Onet/Kurier Lubelski/Lublin112.pl/MK