„Wkrótce eksploduje!” Kolejny alarm bombowy w biurze PO

Redakcja
05.02.2019 12:55
„Wkrótce eksploduje!” Kolejny alarm bombowy w biurze PO
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

We wtorek w Lublinie ewakuowano budynek, w którym mieści się biuro Platformy Obywatelskiej. Wcześniej na skrzynce mailowej biura pojawiła się wiadomość z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Ewakuacja kamienicy przy ul. Królewskiej 2 w Lublinie rozpoczęła się przed południem. Maila z groźbą otrzymano o godzinie 10.50. „W budynku, w którym mieści się wasze biuro podłożono ładunek wybuchowy, który wkrótce eksploduje!” – brzmiała treść wiadomości.

Aktualnie trwa przeszukiwanie budynku. Służby sprawdzają, czy bomba rzeczywiście została podłożona. Zamknięty dla ruchu pieszych został chodnik po stronie Bramy Krakowskiej.

Zobacz także

To już kolejny alarm bombowy w biurze poselskim w ostatnim czasie. Pod koniec stycznia do ośmiu biur regionalnych PO w całym kraju wysłano maile zatytułowane „Gińcie, świnie” o treści: „Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze, płońcie ogniem piekielnym. Bomba cyka...”. Alarmy okazały się fałszywe. Podobne sytuacje miały miejsce również w biurach PiS i PSL.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/Kurier Lubelski/Lublin112.pl/MK