Zamknij

Bestialsko zamordował psa, wieszając go na drzewie. Policja szuka sprawcy

17.02.2020 22:24
Bestialsko zamordował psa, wieszając go na drzewie. Policja szuka sprawcy
fot. S Curtis/Shutterstock

Brakuje słów  by opisać bestialstwo, którego ofiarą padł czworonóg w Lublinie. Piesek został powieszony na drzewie przez oprawcę. Nie wiadomo, czy w trakcie wieszania jeszcze żył – wyjaśni to sekcja zwłok zwierzaka. Potworne przestępstwo nagłośniła Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak czytamy na profilu fundacji, ciało zwierzaka zostało znalezione przy ulicy Świętochowskiego, Żeglarskiej i Powojowej w Lublinie. Piesek został prawdopodobnie zamordowany w okrutny sposób. Oprawcy zwierzęcia szukają policjanci z lubelskiej komendy.

Zobacz także

Jak podaje fundacja, czworonoga uduszono przy pomocy opasek uciskowych – czytamy na profilu. Opaski uciskowe zostały później przymocowane do odblaskowego sznurka. Na tej konstrukcji ciało pieska zostało zawieszone na drzewie.

Zobacz także

Fundacja zamieściła na sowim profilu zdjęcia, które ukazują okrucieństwo czynu, którego dopuścił się sprawca. "Ofiara bestialstwa to młody niekastrowany samiec, maść czarna podpalana, lśniąca sierść. Można się w nim dopatrzeć cech posokowca" - napisano w zamieszczonym komunikacie.

Zobacz także

"Sekcja zwłok wykaże czy zwierzę żyło w momencie zawiśnięcia na drzewie, czy też zostało zabite przed powieszeniem" – dowiadujemy się z wpisu na Facebooku.

Nagroda za wskazanie oprawcy!

Za wskazanie sprawcy tego brutalnego morderstwa psa, fundacja przewiduje nagrodę.

"Zbieramy na nagrodę za wskazanie sprawcy!" – pisze fundacja. Pod tym adresem można dokonywać wpłat.

"Ta zbiórka ma pomóc Fundacji EX LEGE, która prowadzi tę interwencję ODNALEŹĆ i UKARAĆ oprawcę. Zbieramy na nagrodę za wskazanie sprawcy, na nagłośnienie sprawy i prawnika" – napisano na stronie organizacji.

"Osoby mogące pomóc we wskazaniu sprawcy proszone są o kontakt pod nr 690-280-455 lub na adres interwencje@fundacjaexlege.pl"– czytamy.

 

RadioZET.pl/Facebook