Zamknij

Brutalna napaść na parę bezdomnych. Kobieta była gwałcona godzinami

Redakcja
03.09.2018 13:18
Brutalna napaść na parę bezdomnych. Kobieta była gwałcona godzinami
fot. Shutterstock

Do napaści doszło w listopadzie ubiegłego roku w Lublinie. Łukasz A. i Radosław P. weszli do wagonu, w którym przebywała para bezdomnych. Mężczyznę dotkliwie pobili, a kobietę gwałcili przez wiele godzin. O swoim dramacie zdecydowała się poinformować policję dopiero po kilku tygodniach – pisze „Dziennik Wschodni”.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Recydywista Łukasz A. i Radosław P. podali się za funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Od bezdomnego mężczyzny zażądali pieniędzy. Następnie okradli go z 40 zł, pobili i wyrzucili z wagonu. Gdy zostali sami z kobietą, rozebrali ją i na zmianę gwałcili. Kobieta wzywała pomocy, ale nikt jej nie słyszał. Jej dramat trwał przez kilka godzin. Uciec udało jej się dopiero wtedy, gdy zwyrodnialcy poszli po alkohol.

Zobacz także

Kobieta przez wiele tygodni bała się poinformować policję o tym, co ją spotkało. Po kilku tygodniach spotkała jednak Radosława P., a na początku stycznia rozpoznała Łukasza A. To wtedy zdecydowała się powiadomić policję.

Łukasz A. był recydywistą. Więzienie opuścił w 2015 roku. Wcześniej leczył się psychiatrycznie, ale według biegłych może odpowiadać przed sądem. Za zbiorowy gwałt mężczyznom grozi do 12 lat więzienia. Kara dla Łukasza A. może zostać dodatkowo zaostrzona.

RadioZET.pl/DziennikWschodni/BM