Zamknij

Taksówka uderzyła w 15-latkę na pasach. Ciężko ranna dziewczyna w szpitalu

24.09.2021 16:45

Kierowca taksówki nie ustąpił pierwszeństwa, potrącając w piątek 15-latkę na przejściu dla pieszych na alei Piłsudskiego w Lublinie. Ciężko ranna nastolatka trafiła do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśnia lubelska drogówka. Policjanci przekazali, że kierowca mógł być pod wpływem "zabronionych substancji".

Lublin. Potrącenie 15-latki przez taksówkę
fot. Lubelska Policja

Do dramatycznego wypadku doszło na al. Piłsudskiego w Lublinie około godziny 7 rano. Kierowca seata z oznaczeniem taksówki potrącił przechodzącą przez przejście nastolatkę.

"Jak wstępnie ustalili policjanci z lubelskiej drogówki, kierujący pojazdem, jadąc Aleją Piłsudskiego od centrum w kierunku Placu Bychawskiego, zatrzymał się na prawym pasie, żeby udzielić pierwszeństwa nastolatce [...]. Jadący w tym samym kierunku lewym pasem kierowca seata – taksówki – zamiast zatrzymać się przed przejściem, wjechał na nie i uderzył w pieszą, która zbliżała się już do osi jezdni" – przekazała w komunikacie komisarz Anna Kamola, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Potrącił 15-latkę na przejściu dla pieszych. Ciężko ranna trafiła do szpitala 

Potrącona 15-latka z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do jednego z lubelskich szpitali. Policjanci zatrzymali w sprawie wypadku kierowcę taksówki, okazał się nim 20-letni obywatel Ukrainy.

"Mężczyzna był trzeźwy, jednak wstępne badanie wykonane przez policjantów na miejscu zdarzenia dało podstawy do przypuszczenia, że młody mężczyzna mógł być pod wpływem innych zabronionych substancji" – przekazała kom. Kamola. Od 20-latka została pobrana krew do dalszych badań. Szczegóły i okoliczności tego wypadku ustalają policjanci z Komendy Miejskiej w Lublinie.

lublin, potracenie 15-latki
fot. Lubelska Policja

RadioZET.pl/Lubelska Policja