Zamknij

Dentysta napastował swoją pacjentkę? "Opuścił fotel, dokonał ingerencji w sferę intymną"

16.08.2021 15:59
Dentysta
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Zarzuty doprowadzenia przemocą 24-latki do obcowania płciowego usłyszał 51-letni dentysta z Lublina. Mężczyzna – według śledczych - dopuścił się tego czynu w gabinecie stomatologicznym. Został tymczasowo aresztowany.

Do przestępstwa miało dojść w ubiegłym tygodniu w jednym z gabinetów stomatologicznych w   Lublin ie. Na umówioną wcześniej wizytę przyszła tam 24-latka. O szczegółach poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową  poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski.

- W trakcie zabiegu dentystycznego 51-latek zaczął zachowywać się dziwnie. W pewnym momencie obniżył fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną. Kobieta po chwili zdołała się oswobodzić, po czym wybiegła z gabinetu. Sprawę od razu zgłosiła policji – powiedział. 

Lublin. Dentysta napastował swoją pacjentkę? 51-latek z zarzutami

- Policjanci sprawdzają, czy było to jednorazowe zdarzenie, czy podejrzany ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw – poinformował funkcjonariusz. Policjanci zatrzymali 51-latka. Stomatolog usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego.

- Zarzuty dotyczą wykorzystania sytuacji leczenia stomatologicznego i użycia przemocy wobec jednej z pacjentek, przytrzymywania jej głowy, przyciskania ciałem, podstępem i przemocą doprowadzenia do obcowania płciowego – przekazała prok. Katarzyna Matusiak z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Stomatolog nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. - Złożył wyjaśnienia, ale ich treści, z uwagi na charakter sprawy, nie ujawniamy – zaznaczyła Matusiak. 51-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP