Zamknij

Studenci kpią z koronawirusa? Urządzili imprezę, jeden z nich wypadł z balkonu

27.03.2020 15:01
Lublin. Mimo epidemii koronawirusa studenci zorganizowali imprezę
fot. shutterstock.com

Mimo epidemii koronawirusa, wprowadzonych ograniczeń i próśb, by się nie gromadzić, zagraniczni studenci z Lublina postanowili się wspólnie zabawić. Podczas nocnej imprezy jeden z nich wypadł przez balkon.

Studenci zlekceważyli stan epidemii i szerzącego się w Polsce koronawirusa. W środę wieczorem grupa młodych osób podchodzących z Etiopii i Zimbabwe zorganizowała imprezę w jednym mieszkań w dzielnicy Czechów w  Lublinie. Łącznie w mieszkaniu bawiło się 11 osób.

Jak przekazał w piątek oficer prasowy komendy miejskiej policji w Lublinie Kamil Gołębiowski, podczas interwencji okazało się, że jeden z imprezowiczów wypadł z balkonu na trzecim piętrze. Policjantom mówił, że się poślizgnął. Studentowi nie stało się nic poważnego.

Studenci z Aftyki mogą teraz ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Policja będzie ustalać, czy impreza w prywatnym mieszkaniu była złamaniem wprowadzonych ograniczeń dotyczących zgromadzeń. - Po zebraniu niezbędnych dowodów materiały zostaną przekazane do prokuratury celem oceny prawno-karnej – powiedział Gołębiowski.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP