Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zabrała dziecko na wieczorny spacer. Jej zachowanie zaniepokoiło przechodniów

19.11.2018 11:26
xxx wiadomosci

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 23-latka, która wczoraj wieczorem wybrała się ze swoim 3-miesięcznym dzieckiem na spacer do znajomej. Zataczającą się z wózkiem kobietę zauważył w centrum miasta przechodzień i poinformował o tym policjantów.

Zabrała dziecko na wieczorny spacer. Jej zachowanie zaniepokoiło przechodniów fot. Piotr Mecik/East News

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Informację o pijanej matce z dzieckiem policjanci otrzymali w niedzielę po godz. 20. Z przyjętego od przechodnia zgłoszenia wynikało, że ul. Narutowicza w kierunku ul. Nadbystrzyckiej spaceruje młoda kobieta, która pcha wózek z małym dzieckiem. Zataczanie się jej na chodniku wskazywało, że może być nietrzeźwa.

Na miejsce został skierowany patrol. W czynnościach uczestniczyli także pracownicy MOPR-u i Centrum Interwencji Kryzysowej. Wezwano również karetkę pogotowia, by załoga sprawdziła stan zdrowia niemowlęcia.

Policjanci poddali 23-latkę badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Przybyła na miejsce załoga karetki oceniła stan trzymiesięcznego niemowlęcia jako dobry. Dziecko nie wymagało hospitalizacji. Zostało oddane pod opiekę babki. Z kolei jego nietrzeźwa i nieodpowiedzialna matka trafiła na izbę wytrzeźwień. W rozmowie z funkcjonariuszami 23-latka tłumaczyła, że pokłóciła się ze swoim partnerem i dlatego zabrała dziecko i wyszła z domu. Miała udać się z niemowlęciem do swojej koleżanki, która mieszka w innej dzielnicy miasta.

RadioZET.pl/DG 

Oceń