Zamknij

Lublin. Wojewoda wręczył medale za „walkę z LGBT”. Zabrał też głos ws. pedofilii w kościele

17.05.2019 13:33
Lublin. Wojewoda wręczył medale za „walkę z LGBT”. Zabrał też głos ws. pedofilii w kościele
fot. Malgorzata Genca/Polska Press/East News

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek rozdał wczoraj wyróżnienia lokalnym samorządowcom zasłużonym w „obronie rodziny”. Kluczowym kryterium było podjęcie uchwał sprzeciwiających się ideologii LGBT.

Z obietnicą wyróżnień wojewoda lubelski wyszedł na kwietniowej sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zdecydowaną większością głosów radni wojewódzcy przegłosowali wówczas stanowisko ws. ideologii LGBT. Inicjatywę poparli politycy PiS, ale i lubelskiego PSL.

Wzorem SWL podobne uchwały podjęły inne samorządy województwa lubelskiego. Za postawę „w obronie rodziny” otrzymały z rąk wojewody Czarnka specjalne wyróżnienia. Okazją do wręczenia nagród był... Międzynarodowy Dzień Rodziny.

– W Ewangelii jest takie bardzo ważne zdanie: „dla przyszłości wszelkich społeczności i wspólnot najważniejsza jest jedność”. Jedność to trwałość. Trudno sobie wyobrazić jedność wspólnoty bez jej trwałości. Jeżeli chcemy, żeby wspólnota, która ma na imię naród polski, wspólnota, jaką jest państwo polskie, a której podstawą zawsze była, jest i będzie rodzina, była jednością, a zatem była trwała, to troska o rodzinę jest troską podstawową, absolutnie elementarną – mówił Przemysław Czarnek.

Wojewoda odniósł się też do głośnej produkcji braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Jak relacjonuje lubelski Onet, stwierdził, że „nie ma bardziej ohydnej zbrodni przeciwko dziecku jak zbrodnia pedofilii”.

Jeżeli chcemy realnie działać w obronie rodziny i dziecka, to rozmawiajmy rzetelnie o tej zbrodni. Rzetelnie to jest wówczas, kiedy powiemy, jaka jest rola homoseksualizmu w tej zbrodni i dlaczego homoseksualizm jest główną przyczyną pedofilii w kościele.

wojewoda Przemysław Czarnek

Wojewoda podkreślił wagę instytucji rodziny z jednoczesnym zaakcentowaniem ochrony prawnej zagwarantowanej przez polskiego ustawodawcę. „W artykule 18 Konstytucji RP mamy przepis, który może być wzorcem tego rodzaju przepisów stojących na straży rodziny dla całego świata. Śmiem twierdzić, że jest to jedno z niewielu państw na świecie, które tego rodzaju przepis posiada. Warto ten przepis czytać wielokrotnie i zastanawiać się nad jego treścią. Przepis art. 18 brzmi następująco: »małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo, rodzicielstwo znajdują się pod ochroną prawną Rzeczypospolitej Polskiej«” – powiedział Czarnek.

Zobacz także

Poza Sejmikiem Województwa Lubelskiego wyróżnienia otrzymały powiaty świdnicki i rycki, miasta Świdnik, Ostrów Lubelski i Urzędów oraz gminy Mełgiew, Zakrzówek i Wilkołaz.

RadioZET.pl/Onet

C