Zamknij

Lublin. Zwłoki mężczyzny ukryte pod poduszkami i kołdrami. Zatrzymano pięć osób

11.10.2021 11:55
Policja
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Zwłoki mężczyzny ukryte pod poduszkami i kołdrami zostały znalezione w jednym z mieszkań w Lublinie. Policja zatrzymała pięć osób, które mogą mieć związek zabójstwem 65-latka. Ciało denata zostanie poddane sekcji. 

Zwłoki 65-latka znaleziono w niedzielę 10 października w mieszkaniu w Lublinie. Policja otrzymała zgłoszenie o braku kontaktu z mężczyzną mieszkającym przy ulicy Bazylianówka. Na miejsce skierowano patrole funkcjonariuszy. 

Zabójstwo w Lublinie? Policja zatrzymała pięciu mężczyzn 

Policjanci weszli do mieszkania przy wsparciu strażaków. W środku odnaleziono ciało 65-latka. Mężczyzna posiadał liczne obrażenia - przekazał Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Jak podało Radio Lublin, zwłoki były ukryte pod stosem poduszek i kołder. 

Oględziny mieszkania przeprowadzili funkcjonariusze i biegły z zakresu medycyny sądowej. Czynności były prowadzone pod nadzorem prokuratora. - Ciało mężczyzny zabezpieczono do sekcji zwłok, która pomoże ustalić dokładny przebieg zdarzenia oraz czas zgonu - poinformował komisarz Kamil Gołębiowski. 

Policja zatrzymała pięciu mężczyzn, którzy jako ostatni byli w mieszkaniu 65-latka i mogą mieć związek ze zdarzeniem. Nikomu nie postawiono zarzutów. Za zabójstwo grozi kara do dożywotniego pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP/Radio Lublin