Zamknij

Znaleziono zwłoki wędkarza. Policja szuka drugiego. "Nie wrócili do domu"

07.12.2019 19:15
Zwłoki wędkarza
fot. Damian Klamka/East News

W Zalewie Zemborzyckim w Lublinie znaleziono w sobotę ciało jednego z dwóch wędkarzy, którzy przyjechali tu w piątek na ryby – poinformowała policja. Prowadzone poszukiwania drugiego z nich nie przyniosły dotąd rezultatu.

Rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Renata Laszczka-Rusek powiedziała, że działania poszukiwawcze na zalewie z udziałem strażaków zostały w sobotę zakończone. O ich wznowieniu i sposobach poszukiwań decyzja zapadnie w niedzielę.

Zobacz także

Według ustaleń policji dwaj mężczyźni (37 i 60 lat) przyjechali na ryby nad Zalew Zemborzycki w pi±tek około godz. 17. Mieli własny rower wodny. - Do wczesnych godzin rannych nie wrócili do domu. Zaniepokojona rodzina poinformowała o tym policję – powiedziała Laszczka-Rusek.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

W sobotę nad zalewem odnaleziono samochód, którym mężczyźni przyjechali. Przeszukiwany był brzeg zbiornika. W akcji brała udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego lubelskiej straży pożarnej, która używała sonaru.

Zobacz także

Około południa w okolicach tamy odnaleziono zwłoki starszego mężczyzny, a także przewrócony rower wodny. Poszukiwania drugiego wędkarza dotychczas nie przyniosły efektu. 

RadioZET.pl/PAP