Panika na cmentarzu w Lublińcu. Znaleziono granat przy grobie

Redakcja
31.10.2017 12:46
Panika na cmentarzu w Lublińcu. Znaleziono granat przy grobie
fot. Policja

Na kilka godzin osoby odwiedzające i porządkujące przed dniem Wszystkich Świętych miejsca pochówku swoich bliskich musiały opuścić cmentarz w Lublińcu (Śląskie). Nekropolię ewakuowano po tym, jak przy jednym z grobów znaleziono granat z czasów II wojny światowej.

Zespół prasowy śląskiej policji podał we wtorek, że do ewakuacji cmentarza przy ul. Spokojnej w Lublińcu doszło w poniedziałek po południu.

- Z dyżurnym lublinieckiej komendy skontaktował się mieszkaniec, który poinformował o znalezieniu przedmiotu przypominającego granat podczas wykonywania prac porządkowych na terenie cmentarza - relacjonowali policjanci.

Na miejsce natychmiast pojechali strażacy, strażnicy miejscy oraz policjanci z lublinieckiej grupy rozpoznania pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znaleziony przedmiot to granat z okresu II wojny światowej.

Do czasu przyjazdu antyterrorystów z Katowic policjanci ewakuowali znajdujące się na cmentarzu osoby i uniemożliwiali wejście na teren nekropolii. Około 17 saperzy zneutralizowali ładunek i kilka minut przed 18 mieszkańcy mogli już wrócić na cmentarz.

RadioZET.pl/pap/maal