Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Katarzyna Lubnauer tłumaczy zachowanie posłów Nowoczesnej i... tylko pogarsza sprawę

12.01.2018 12:13
xxx wiadomosci

Katarzyna Lubnauer była gościem w porannej rozmowie Konrada Piaseckiego. Znaczna część rozmowy dotyczyła zachowania posłów opozycji w trakcie głosowania nad projektem „Ratujmy Kobiety”. 

Katarzyna Lubnauer tłumaczy zachowanie posłów Nowoczesnej i... tylko pogarsza sprawę fot. Radio ZET

Głosowanie nad przekazaniem projektu „Ratujmy Kobiety 2017” do prac w komisji wywołało burzę. Okazało się, że za skierowaniem projektu do dalszych prac głosowało 58 posłów PiS (w tym Jarosław Kaczyński i Krystyna Pawłowicz), a zawiedli posłowie opozycji, w tym ci, którzy chętnie fotografowali się na czarnych protestach. 

Z PO wyrzucono trzech posłów, którzy zagłosowali przeciwko. Ci, którzy nie głosowali w ogóle, mają ponieść konsekwencje. Tym bardziej, że tego głosowania dotyczyła dyscyplina partyjna. Trzech posłów Nowoczesnej podjęło decyzję o zawieszeniu się w prawach członka. To Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Mieszkowski i Joanna Schmidt. Nie kryją oni, że są zawiedzeni zachowaniem partyjnych kolegów. Scheuring-Wielgus rozważa też odejście z partii. 

Katarzyna Lubnauer odpowiadała w piątek na pytania Konrada Piaseckiego w Radiu ZET. 

- Rano ukaraliśmy posłów, ale tak naprawdę to ci posłowie sami się ukarali. Sami uznali, że większość popełniła błąd polityczny - stwierdziła Lubnauer. Potem zaczęła łagodzić ton i szukać usprawiedliwienia. 

- Chciałabym przypomnieć, że jesteśmy nowym ugrupowaniem i bardzo wielu naszych posłów, nie mając doświadczeń w polityce, nie zdaje sobie sprawy, że nie głosują za danym projektem, tylko - tak jak w tym wypadku - głosują za skierowaniem go do komisji - powiedziała.

Ta wypowiedź wywołała burzę komentarzy w sieci. Pojawiły się liczne głosy krytyki pod adresem posłów, którzy nie wiedzą, na czym polega ich praca i głosując nad ważnymi ustawami, nie wiedzą nawet co robią.

RadioZET.pl/KM

Oceń