Tusk kandydatem opozycji na prezydenta? Niekoniecznie. Rozważane jest inne nazwisko

Redakcja
03.12.2018 15:11
Tusk kandydatem opozycji na prezydenta? Niekoniecznie. Rozważane jest inne nazwisko
fot. M.Grochocki/EastNews

Politycy opozycji rozważają różne warianty dotyczące wspólnego kandydata na prezydenta w wyborach w 2020 roku. Do tej pory za pewniaka uznawany był szef Rady Europejskiej Donald Tusk, choć sam jak dotąd nie złożył żadnej deklaracji w tej sprawie. Katarzyna Lubnauer przyznała, że w tej roli widziałaby także lidera PSL – Władysława Kosiniaka- Kamysza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdaniem Katarzyny Lubnauer w wyborach prezydenckich w 2020 roku cała opozycja powinna wystawić jednego, wspólnego kandydata.

– Musimy mieć jednego, wspólnego kandydata na prezydenta – mówiła w #RZECZoPOLITYCE Katarzyna Lubnauer. Liderka Nowoczesnej stwierdziła, że „wyobraża sobie” w tej roli prezesa PSL – Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Zagłosuj

Kto byłby lepszym kandydatem opozycji na prezydenta?

Liczba głosów:

Jak stwierdziła, Kosiniak-Kamysz „ma dosyć duże zaufanie społeczne i jest osobą niekontrowersyjną”. Według niej w kolejnych wyborach Koalicja Obywatelska powinna poszerzyć się także o SLD i PSL.

Zobacz także

A co z Donaldem Tuskiem? Lubnauer wypowiada się w umiarkowanym tonie. – Nie wiem, czy kandydat na białym koniu w ogóle chce wracać. Niewątpliwie jest osobą charyzmatyczną i wzbudza duże emocje – stwierdziła.

Wybory prezydenckie odbędą się w Polsce wiosną 2020 roku.

RadioZET.pl/Rp.pl/BM