Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tusk kandydatem opozycji na prezydenta? Niekoniecznie. Rozważane jest inne nazwisko

03.12.2018 15:11
xxx wiadomosci

Politycy opozycji rozważają różne warianty dotyczące wspólnego kandydata na prezydenta w wyborach w 2020 roku. Do tej pory za pewniaka uznawany był szef Rady Europejskiej Donald Tusk, choć sam jak dotąd nie złożył żadnej deklaracji w tej sprawie. Katarzyna Lubnauer przyznała, że w tej roli widziałaby także lidera PSL – Władysława Kosiniaka- Kamysza.

Tusk kandydatem opozycji na prezydenta? Niekoniecznie. Rozważane jest inne nazwisko fot. M.Grochocki/EastNews

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdaniem Katarzyny Lubnauer w wyborach prezydenckich w 2020 roku cała opozycja powinna wystawić jednego, wspólnego kandydata.

– Musimy mieć jednego, wspólnego kandydata na prezydenta – mówiła w #RZECZoPOLITYCE Katarzyna Lubnauer. Liderka Nowoczesnej stwierdziła, że „wyobraża sobie” w tej roli prezesa PSL – Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Zagłosuj

Kto byłby lepszym kandydatem opozycji na prezydenta?

Jak stwierdziła, Kosiniak-Kamysz „ma dosyć duże zaufanie społeczne i jest osobą niekontrowersyjną”. Według niej w kolejnych wyborach Koalicja Obywatelska powinna poszerzyć się także o SLD i PSL.

A co z Donaldem Tuskiem? Lubnauer wypowiada się w umiarkowanym tonie. – Nie wiem, czy kandydat na białym koniu w ogóle chce wracać. Niewątpliwie jest osobą charyzmatyczną i wzbudza duże emocje – stwierdziła.

Wybory prezydenckie odbędą się w Polsce wiosną 2020 roku.

RadioZET.pl/Rp.pl/BM

Oceń