Zamknij

19-latka wymusiła pierwszeństwo, wjechała toyotą w ciężarówkę. Zginął pasażer

16.04.2021 21:00
Łubnice. Wypadek na dk79, zderzenie toyoty i ciężarówki
fot. PAP/KP PSP w Staszowie

Pasażer osobowej toyoty zginął w piątek po zderzeniu pojazdu z ciężarówką w Łubnicach (woj. świętokrzyskie). Mimo reanimacji życia 27-latka nie udało się uratować. Droga krajowa nr 79 została zablokowana.

Wypadek w Łubnicach w województwie świętokrzyskim, w powiecie staszowskim. Do zderzenia pojazdów doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 79 z drogą powiatową.

"Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że 19-letnia kobieta kierująca toyotą, z nieustalonych do tej pory przyczyn nagle wykonała manewr skrętu w lewo. Tym samym nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym volvo, którym kierował 27-letni mężczyzna" – powiedziała PAP mł. asp. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Łubnice. Wypadek na DK79. Wymusiła pierwszeństwo na ciężarówce. Zginął 27-letni pasażer

Ciężarowy kolos zmiażdżył osobówkę, która wymusiła pierwszeństwo. Na miejscu wypadku przez godzinę trwała akcja reanimacyjna 27-letniego pasażera toyoty. Niestety, jego życia nie udało się uratować. "Obrażenia, jakich natomiast doznała 19-latka, nie zagrażają jej życiu. Kobieta została przewieziona do szpitala" – dodała policjantka.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Serwis Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wskazuje, że utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 22. Policja zorganizowała objazdy przez miejscowość Wilkowa.

net-21416345
fot. PAP/KP PSP w Staszowie
net-21416346
fot. PAP/KP PSP w Staszowie

RadioZET.pl/PAP