26-latka znaleziona po pożarze w Lubsku padła ofiarą zabójstwa

08.10.2019 19:04
Lubsko
fot. Shutterstock

Sekcja zwłok 26-latki znalezionej po pożarze mieszkania w jednej z kamienic w Lubsku (Lubuskie) wykazała, że kobieta została zamordowana. Do sprawy został zatrzymany jej mąż – poinformował we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci młodej kobiety, jak i powstania pożaru wszczęła Prokuratura Rejonowa w Żarach, która nie wyklucza, że wywołanie pożaru miało na celu zatarcie śladów przestępstwa.

Krótko po pożarze, na podstawie przeprowadzonych przez prokuratora i medyka sądowego oględzin ciała zmarłej pojawiło się podejrzenie, że kobieta mogła być zamordowana. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano do wyjaśnienia męża kobiety.

Zobacz także

"Przeprowadzona we wtorek sekcja zwłok wykazała, że 26-latka zmarła na skutek zadanych jej (...) licznych ran kłutych ostrym narzędziem – najprawdopodobniej nożem. Obraz obrażeń wykazany w czasie sekcji nakazuje prowadzenie śledztwa w kierunku dokonania zbrodni zabójstwa" – powiedział PAP prokurator Fąfera.

Do pożaru na poddaszu kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lubsku doszło w poniedziałek około godziny 15. W akcji gaśniczej brało udział kilka zastępów staży pożarnej. Na czas ich działań ewakuowano mieszkańców tego i przyległych budynków.

Zobacz także

Po ugaszeniu ognia w mieszkaniu objętym pożarem strażacy znaleźli zwłoki mieszkającej tam 26-latki. Kobieta osierociła dwójkę małych dzieci, które są teraz pod opieką jej rodziny.

RadioZET.pl/ PAP