Zamknij

Nie chciał zapłacić za kurs. Wskoczył na dach i zniszczył taksówkę

30.08.2019 15:42
Taxi
fot. Lubuska Policja

Nawet pięć lat więzienia grozi 29-latkowi, który w Słubicach (woj. lubuskie) uszkodził taksówkę. Mężczyzna nie chciał zapłacić za kurs, z którego skorzystał. W akcie złości… wskoczył na dach auta, po czym zaczął niszczyć pojazd.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja ze Słubic zatrzymała mężczyznę, który potraktował taksówkę jak podrzucenie przez znajomego. Klient ani myślał zapłacić. Odszedł od taksówkarza na chwilę. Z ustaleń policji wynika, że miał wrócić z gotówką, której nie miał przy kursie.

29-letni mężczyzna wrócił, ale bez pieniędzy, za to z kolegą i w bardzo wulgarny sposób chciał wymusić, by taksówkarz odjechał. Kierowca bardzo szybko zareagował, zadzwonił na numer alarmowy, informując o całym zajściu. Kiedy nadal domagał się zapłaty, 29-latek wskoczył na dach samochodu uszkadzając go.

Ewa Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach

Zobacz także

Na tym wandal nie poprzestał, wyrwał również belkę świetlną dachu z napisem „Taxi” wraz z całym okablowaniem. Właściciel oszacował straty na 2 do 3 tys. zł. Za zniszczenie cudzego mienia sprawcy grozi nawet pięć lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/Lubuska Policja