Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Uciekał bez prawa jazdy, za to z heroiną i kradzionym rowerem. Wpadł po pościgu

26.09.2019 10:44
Narkotyki
fot. Lubuska Policja

Policja z Krosna Odrzańskiego (woj. lubuskie) zatrzymała po pościgu 31-letniego kierowcę. Okazało się, że miał powód by uciekać służbom. Jechał bez prawa jazdy, mając za to przy sobie heroinę. Tylko za ucieczkę grozi mu do pięciu lat więzienia

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do pościgu doszło w ostatnią niedzielę, 22 września. Z uwagi na czynności procesowe policja poinformowała o zdarzeniu dopiero dzisiaj. Kierowca usłyszał na razie dwa zarzuty:niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków.

Zobacz także

Jeżeli okaże się, że kierował autem będąc pod działaniem środków odurzających, odpowie on również i za to przestępstwo. Jest takie podejrzanie, gdyż miał przy sobie heroinę. Ponadto nie posiadał prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane za kierowanie pod wpływem narkotyków

Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Narkotykowy recydywista?

Podejrzenia są zasadne – zatrzymany nie miał prawa jazdy. Mundurowi zatrzymali je wcześniej po tym jak potwierdzili, że jeździł pod wpływem środków odurzających. A to nie koniec jego problemów.

Zobacz także

Ponadto funkcjonariusze znaleźli w bagażniku auta rower, który prawdopodobnie pochodzi z kradzieży

KPP w Krośnie Odrzańskim

Wszystko zaczęło się od nagłego skrętu kierowcy na oczach policji. Mundurowi ruszyli za śmiałkiem, dawali sygnał do zatrzymania się. Sam pościg nie trwał długo. 

RadioZET.pl/PAP