Zamknij

Lubuskie: Złodziej w peruce okradał stacje benzynowe. Wpadł w ręce policji

28.08.2019 15:08
Benzyna
fot. EAST NEWS

Policja z Lubska (woj. lubuskie) zatrzymała przebierańca, który okradał lokalne stacje benzynowe z paliwa. „Kamuflaż” jednak mu nie pomógł. To niejedyny problem złodzieja.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Złodziej paliwa to 26-latek. Podejrzany jest już w rękach policji. Jak udawało mu się kraść paliwo?

Policjanci z Lubska (Lubuskie) zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzieże paliwa z tamtejszych stacji paliw. Dokonywał ich, zakładając perukę, okulary i czapkę z daszkiem.

Aneta Berestecka, z Komendy Powiatowej Policji w Żarach

Do zatrzymania złodzieja doszło w poniedziałek, 26 sierpnia, wieczorem. Pracownice jednej ze stacji rozpoznały mężczyznę, po czym zawiadomiły policję. W miejscowości uczulano właścicieli stacji benzynowych przed złodziejem. Wiedziano, że po mieście grasuje złodziej w peruce, który tankuje paliwo do kanistrów i odjeżdża, nie płacąc.

Zobacz także

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, jednak sprawca zorientował się, że coś jest nie tak i szybko odjechał. W ciągu pół godziny od zdarzenia został rozpoznany i zatrzymany przez funkcjonariusza służby kryminalnej.

Aneta Berestecka, z Komendy Powiatowej Policji w Żarach

W bagażniku auta znaleziono jego złodziejski „oręż”, czyli perukę, okulary, czapkę z daszkiem i trzy kanistry. To niejedyny problem złodzieja paliwa. Grozi mu też kara za kierowanie autem pod wpływem narkotyków. Służby czekają na potwierdzenie testu.

RadioZET.pl/PAP