Lubuskie: Stracił panowanie nad autobusem z dziećmi. Pięciu rannych pasażerów

Redakcja
30.05.2019 10:49
Lubuskie: Stracił panowanie nad autobusem z dziećmi. Pięciu rannych pasażerów
fot. Youtube.com

Do niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na ekspresowej S3 w województwie lubuskim. Na wysokości miejscowości Kalsk kierowca autobusu niespodziewanie zjechał z jezdni w pas przydrożnej zieleni. Pięciu pasażerów zostało rannych. Dzięki szybkiej interwencji służb szybko trafili do pobliskich szpitali.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Kierowca autobusu wiózł dzieci na wycieczkę z województwa zachodniopomorskiego do Krakowa. W pewnym momencie prowadzący autokar niespodziewanie zjechał na pobliski pas zieleni.

Manewr ze zjazdem na pobocze zakończył się uszczerbkiem na zdrowiu piątki pasażerów.

Zobacz także

– Pięć osób zostało przewiezionych na badania do szpitali – informowała PAP Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Autokarem podróżowała grupa 29 dzieci w wieku 12 lat. Nie wiadomo, dlaczego kierowca autokaru stracił panowanie nad pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Pięć osób uskarżało się na bóle brzucha, nie miało jednak widocznych obrażeń. Zapadła decyzja o zabraniu ich na badania do szpitali w Świebodzinie i Zielonej Górze. Trafiło tam czworo dzieci i jedna osoba dorosła.

Małgorzata Stanisławska, z zielonogórskiej policji

Reszta pasażerów została przewieziona do szkoły w pobliskim Sulechiowie. Tam poczekali na podstawienie drugiego autobusu. Rannym pomogła szybka interwencja ekspresówką policjantów. PAP donosi, że grupa mundurowych z Gorzowa jechała busem do Zielonej Góry. Widząc uszkodzony autobus na poboczu, natychmiast podjęli decyzję o interwencji.

RadioZET.pl/PAP