Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Prowadził cysternę z gazem!

Redakcja
03.12.2018 12:53
Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Prowadził cysternę z gazem!
fot. A. STASKIEWICZ/East News

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, którego w nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymali policjanci w Świebodzinie. Był tak pijany, że miał problem z wyjściem z pojazdu. Prowadził… cysternę z gazem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna przewoził 22 tony skroplonego gazu (LPG). Był tak pijany, że nie panował nad pojazdem. Cysternę zatrzymał policyjny patrol. Badanie wykazało, że kierowca miał 1,47 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli ponad 3 promile(!) alkoholu we krwi.

– 32-latkowi zatrzymano uprawnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny, obowiązek wpłaty 5 tys. złoty na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej. Utraci również uprawnienia na okres nie krótszy niż 3 lata, co oznacza, że nie będzie mógł wykonywać zawodu kierowcy – poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie Marcin Ruciński.

Zobacz także

Jak dodał Ruciński, transport niebezpiecznych substancji i środków pozostaje pod szczególnym nadzorem. Wszystkie pojazdy muszą spełniać kompletne wymogi ADR, a kierujący, oprócz odpowiednich kategorii prawa jazdy, muszą zdobyć konieczne uprawnienia i cyklicznie przechodzić odpowiednie badania.

RadioZET.pl/PAP/JŚ