Zamknij

Lubuskie: samochód wjechał pod pociąg. 1 osoba nie żyje

Redakcja
01.11.2018 11:55
Lubuskie: samochód wjechał pod pociąg. 1 osoba nie żyje
fot. ---

1 osoba zginęła, a 3 zostały ranne po tym, jak samochód osobowy wjechał pod pociąg. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Sarbiewo w województwie lubuskim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło po godzinie 10:00. Kobieta kierująca citroenem, wjechała wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Gorzów – Poznań, informuje portal gorzowianin.com. Choć szynobus dopiero ruszał ze stacji, siła uderzenia była tak duża, że auto dachowało.

Zginęła jedna osoba, 57-letnia pasażerka samochodu, a trzy zostały ranne, w tym kierująca pojazdem 36-latka i 11-letnia dziewczynka.

Jak podaje TVN24, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitala przetransportowano nim dziecko. Dwie osoby dorosłe zabrały karetki.

Zobacz także

Przejazd kolejowy w miejscowości Sarbiewo w powiecie strzelecko-drezdeneckim to przejazd niestrzeżony.  Kierująca citroenem prawdopodobnie nie zatrzymała się przed znakiem STOP.

Ruch pociągów na trasie Gorzów – Krzyż został wstrzymany. Szynobusem podróżowało ok. 80 osób, nikomu z podróżnych nic się nie stało.

RadioZET.pl/gorzowianin.com/TVN24/JŚ