Zamknij

Gwałt na 8-letniej dziewczynce. Mężczyzna przyznał się do winy

Redakcja
17.09.2017 10:27
Gwałt na 8-letniej dziewczynce. Mężczyzna przyznał się do winy
fot. Flickr

Zarzut zgwałcenia dziecka ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 21-latek zatrzymany wczoraj przez lubuskich policjantów. W czwartek pedofil porwał 8-letnią dziewczynkę wracającą ze szkoły w Bierzwniku w Zachodniopomorskiem. Wywiózł ją samochodem do sąsiedniej miejscowości, zgwałcił i zostawił na ulicy. Porywacz został zatrzymany w swoim domu.

Podejrzany został przesłuchany w sobotę późnym wieczorem - przyznał się do gwałtu i prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Taki zarzut też postawiła mu prokuratura.

21-latek był wcześniej karany za rozboje i kradzieże - mógł mieć pistolet, dlatego do zatrzymania zostali wysłani policyjni antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej z Gorzowa Wielkopolskiego. Za zgwałcenie dziecka mężczyźnie grozi kara od 5 do 15 lat wiezienia. 

Zobacz także

Z uwagi na charakter sprawy śledztwo jest prowadzone przez policję pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Kryminalni poszukują jeszcze samochodu, którym poruszał się sprawca uprowadzając 8-latkę w Bierzwniku. To dostawczy opel movano.

RadioZET.pl/PAP/pt, DG