Zamknij

22-latek topił się w kąpielisku. Zmarł w szpitalu

30.06.2019 13:23
22-latek topił się w kąpielisku. Zmarł w szpitalu
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

W szpitalu w Nowej Soli zmarł 22-letni mężczyzna, który w sobotę popołudniu trafił tam śmigłowcem lotniczego pogotowia. Młody człowiek wcześniej topił się na kąpielisku w Nowogrodzie Bobrzańskim – poinformowała w niedzielę Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło w sobotnie popołudnie na popularnym w Nowogrodzie Bobrzańskim kąpielisku, tak zwanych basenach. 22-latek zanurzył się w wodzie i już nie wypłynął. Wyłowili go z niej wezwani na miejsce strażacy.

Zobacz także

Ratownicy przywrócili funkcje życiowe

Ratownikom medycznym udało się przywrócić funkcje życiowe mężczyzny i śmigłowiec LPR zabrał go do lecznicy w Nowej Soli. Tam, mimo wysiłków lekarzy zmarł po kilku godzinach.

Zobacz także

- Okoliczności jego śmierci będą wyjaśniane w śledztwie prowadzonym pod nadzorem prokuratora, który zarządził również sekcję zwłok – powiedziała Barska.

W sobotę do tragedii nad wodą doszło na strzeżonej plaży nad jeziorem Nierzym niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Tam utopił się 23-letni mężczyzna.

Zobacz także

- Niedziela w Lubuskiem jest kolejnym upalnym dniem tego lata. Nie zakazujemy oczywiście pływania i chłodzenia się w wodzie, ale apelujemy o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – podkreśliła Barska.

 

RadioZET.pl/PAP