Zamknij

Bunt w ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie. "Migranci niszczą ogrodzenie"

25.11.2021 18:09
bunt w ośrodku dla migrantów
fot. PAP (zdjęcie ilustracyjne)

W ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie w woj. lubuskim wybuchł bunt - informuje wpolityce.pl. Według doniesień portalu migranci niszczą zabezpieczenia i chcą uciec. Ośrodek dla cudzoziemców w Wędrzynie powstał w sierpniu 2021 roku.

W zamkniętym ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie wybuchł bunt - podaje wpolityce.pl. Migranci zaczęli niszczyć zabezpieczenia i ogrodzenie ośrodka, zamierzają uciec - informuje portal.

"Sytuacja w Ośrodku dla Cudzoziemców w Wędrzynie opanowana. Chcieli opuścić ośrodek. Wyszli protestować" - napisał na Twitterze reporter Radia ZET Michał Dzienyński.

Jak z kolei podaje Polska The Times "w stan gotowości postawione zostały jednostki z północy regionu. Wstępne informacje mówią o tym, że grupa ok. 150 imigrantów wszczęła bunt. Cudzoziemcy mieli podpalić elementy wyposażenia ośrodka i próbować forsować ogrodzenie. Łącznie w ośrodku przebywa ok. 600 osób".

Ośrodek położony jest niedaleko od granicy polsko-niemieckiej. Powstał w sierpniu 2021 roku. Wcześniej mieścił się tam Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych.

Do Wędrzyna trafiają cudzoziemcy zatrzymani głównie za próby nielegalnego przekroczenia granicy.

RadioZET.pl/ wpolityce.pl/ Polska The Times

C